Prywatne akademiki – poznaj nowe rozwiązanie dla studenta

Dostanie się na upragniony kierunek studiów, dla wielu młodych ludzi oznacza konieczność zmiany adresu zamieszkania. Wraz z nią pojawia się pytanie o lokum na czas nauki. Na studentów czekają domy studenckie, prywatne pokoje czy samodzielne mieszkania. Dość ciekawym i świeżym rozwiązaniem stanowi ich swoiste połączenie, czyli prywatny akademik. Łódź, Kraków i Gdańsk to miejscowości, które jako pierwsze wyszły z nim do osób studiujących poza miejscem zamieszkania. Oto, czym wyróżnia się ten rodzaj lokum dla studenta.

Prywatny akademik – najważniejsze informacje

Podziemny parking to tylko jeden z przykładów udogodnień, jakie oferują prywatne akademiki ich mieszkańcom.

 

Czym jest prywatny akademik? To połączenie hotelu i domu studenckiego. Tego typu obiekty cechuje przede wszystkim duża liczba wolnych miejsc. Na przykład najbardziej prestiżowy – jak do tej pory – prywatny akademik w Łodzi BaseCamp oferuje studentom aż 487 pokoi, z czego 10 jest przystosowanych wyłącznie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każde z pomieszczeń jest w pełni umeblowane oraz wyposażone w osobną łazienkę. Niejednokrotnie można też znaleźć ofertę pokoju z osobnym w pełni funkcjonalnym aneksem kuchennym. Prywatne akademiki ułatwiają też naukę. Ta może odbywać się w pokoju bądź specjalnie wydzielonych salach. Warto też nadmienić, że prywatne akademiki w Łodzi wyposażone są standardowo w siłownię i kluby studenckie. Znajduje się w nich także specjalnie wydzielone sfery do wspólnego spędzania czasu wolnego.

Zalety prywatnych akademików

Prywatny akademik to miejsce, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku studentów marzących o wysokich wynikach w nauce.

Jak mieszka się w takim akademiku? Na pewno dużo wygodniej niż oferuje to niejeden tradycyjny akademik w Łodzi. Tego typu obiekty nastawione są bowiem na ułatwienie funkcjonowania mieszkańcom. Studenci mają na miejscu sklep spożywczy i podziemny parking. Mogą też korzystać do woli z darmowego internetu dostępnego nie tylko w pokojach, ale i poza nimi. Na miejscu znajduje się również pralnia, punkt ksero i wypożyczalnia rowerów. Tego typu domy studenckie zapewniają też 24-godzinną ochronę ich mieszkańcom. Młodzi ludzie mają tu zapewnione wręcz idealne warunki do swobodnego, samodzielnego funkcjonowania oraz spokojnej nauki.

Pewnie zadajcie sobie pytanie, jakie są minusy tego typu lokali? Dla niektórych problem może stanowić dość wysoka kwota czynszu. Jednak biorąc pod uwagę warunki, jakie oferują tego typu akademiki w samej tylko Łodzi, warto poważnie zastanowić się nad tą opcją. Zainteresowanych zapraszamy do bliższego zapoznania się z pełną ofertą TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *